Kurumsal

KURUMSAL

Hakkımızda

MEKANO4 S.A. sağladığı yüksek kaliteli ürün ve dünya çapında servis ağıyla ardgermeli yapılar, silolar, köprüler ve diğer mühendislik yapılarının inşasında teknik çözümler sunan uzman bir firmadır.

CONAK uzun yıllardır her türlü betonarme, çelik ve ardgerme statik projelerinde büyük işlere imza atmış başarılı ve uzman mühendislik kadrosuyla MEKANO4 firması ile iş ortaklığı çerçevesinde kurulmuş bir firmadır.

Tasarım ve mühendislik çözümlerinin yanı sıra, askı sistemleri (stay cable) tedariği ve kurulumu, ardgerme, köprü istinatları ve birleşim elemanları, sismik izolatör ve mesnetler, yüksek gerilimli ardgermeli çubuk sistemlerinin tedariği şirketimizin faaliyetleri kapsamındadır.

Önerilen MK4 ardgerme sistemi, köprülerin ve diğer bütün mühendislik yapılarının inşasındaki teknik şartları karşılayacak gerekli ekipman, aksesuar ve ankraj takımlarını içerir.Bütün bileşenlerin tasarımı ve hesaplamaları Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yapılan ardgerme uygulamalarında uyulması zorunlu olan yeni ETAG-013 koduna uygun olarak yapılmaktadır.

Farklı alanlardaki ardgerme uygulamalarındaki tecrübemizle birlikte teknisyen ve mühendislerden oluşan ekibimiz, başarımızın ve inşaat mühendisliği alanında yeni sorunlara meydan okumamızın garantisidir.Uygulama olarak; köprüler, binalar, LNG depoları, silolar, iletişim kuleleri, nükleer santraller, asma yapılar gibi bütün yapılarda ardgerme ve askı sistemleri (stay cable) çözümlerini sunuyoruz.

Misyonumuz

Müşterilerimize güvenli, kaliteli ve optimum maliyetli projeler tasarlayarak en efektif mühendislik çözümleri sunmak.Başarılı ve uzman mühendislik kadrosu ile iş ortaklığı kurmuş olduğumuz MEKANO4 S.A.’ nın sağladığı yüksek kaliteli ürün ve dünya çapındaki servis ağıyla mühendislik yapılarının inşasında uluslararası kabul görmüş standartlar ile teknik çözümler ortaya koymak.

Vizyonumuz

Uluslararası kalite standartlarında ürün ve güvenli hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini daima en üst seviyede tutmak.Uzman mühendislik ve uygulama kadrosuyla, kullanılan malzeme ve ekipman kalitesini pozitif bir ivmeyle geliştirerek yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretmek.

Çevre Politikamız

Doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getirmek ve doğal dengenin sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmeliklerine uymak, çevre etkilerini kontrol altında tutarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve operasyonel iş mükemmelliği ile gelecek nesillere yaşanabilir, temiz bir dünya bırakmak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Yürürlükte bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatlarına ve ilgili diğer gerekliliklere uygun olarak her türlü tedbiri almak, araç gereç ve kişisel koruyucu ekipmanları kullanmak; İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi için eğitim faaliyetleri düzenlemek; çalışma ortamlarında meydana gelebilecek sağlık ve güvenlik risklerini analiz ederek asgari seviyede tutmak.

Kalite Politikamız

Kalite sistemleri çerçevesinde tüm çalışanların, daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için ekip çalışmasına önem vererek kalite düzeyini sürekli yükseltmek; en uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı şekilde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmek; başlanan her projeyi zamanında, üst düzey tekniklerle projesine tam uyumlu, istenilen kalitede ve bütçe sınırları içinde eksiksiz tamamlamak.